visagisme

Visagisme Total Look Nedir ?

Kişinin yüz ve beden ölçüleri göz önünde bulundurularak, uygulama yapılacak kişinin; yaşadığı hayat, mesleği, giyim tarzı, saç rengi, yüz hatları öğrenilir ve bu öğrenimden yola çıkılarak, en doğru model belirlenir. Bu modeller doğrultusunda seçenekler ve teklifler sunulur.

Visagisme analiz aşamasında neler yapılıyor?

Analiz ve görüşme sonrasında genel tarz olarak nelerden hoşlandığınızın ve hoşlanmadığınızın tespitinin yapılması sağlanır.
Morphico|or renk karışımı; tek bir boya ile elde edilemeyen görünüm, birden fazla boya ve tonları ile karışarak istediğimiz renge kavuşturulur.
3d ayna ile kişinin kendi yüz hatlarını tanımasına olanak sağlayıp, ideal saç rengi ve saç sekli hususunda kendi yüz hatlarını farklı açılardan görüp tanımasını sağlayarak seçim yapması sağlanır.
Tepeden tırnağa dış görünüşünüz ve stilinizin analizini yapılarak, size hangi saç kesiminin, hangi saç modelinin ya da hangi tip kıyafet ile aksesuarın neden yakıştığının tespitinin yapılması.

Coloroscopie Color Cooching Nedir’?

Coloroscopie renk testidir. Bu test hem görsel olarak, hem de yazılı olarak yapılmaktadır. Uygulama yapılacak kişinin hangi mevsimin insanı olduğu  belirlenir ve ona en uygun renk seçilir. Belirleme aşamasında giyilecek kıyafetlerden, makyaja ve saç rengine kadar her türlü alanda en doğru, en uygun renk seçiminde bulunulmasına yardımcı olunur, En doğru renk belirlenirken, farklı renklerdeki fular ve aksesuarlardan destek alınır.

Hair Products Advisor Nedir?

Yapılan tüm testler ve analizler sonucunda saç tipine göre belirleme yapılır ve bu belirlemeden yola çıkılarak en en ideal saç bakım Ürünleri (şampuan, krem, maske) tespit edilir. Saç şekillendirme hakkında bilgilendirme yapılarak nasıl uygulayacağı hakkında eğitim verilir.

logo-CJ-j