Serkan Karadağ

Profesyonel hayatına 1992 yılında Mete Türkmen bünyesinde başlamış, 1998 yılına kadar kendisinden salon kuaförlüğü ve moda dünyasıyla ilgili pek çok şey öğrenmiş ve kariyerinde bugünkü yerine gelmesinde ilk adımları atmıştır.

Mete Türkmen’in meslek hayatına New York’da devam etmeye karar vermesiyle, Serkan Karadağ çalışmalarına 1998 – 1999 yılları arasında Zeki Doğulu ile devam etmiştir.

2000 yılında ATV kanalında çekim ve moda kuaförlüğü konusunda profesyonelleşip, bu deneyimlerini aynı anda 2000 – 2001 yılları arasında Ortaköy Prenses Otel Kuaför Salonu’nda çalışarak geliştirmiştir.

Erkan Uluç ile tanışmasıyla birlikte, 2003 senesinden itibaren çekim dünyasındaki çalışmalarını hızlandırıp, birçok dergi, reklam, defile ve sinema filmi çekiminde kuaför ve stil danışmanı olarak kariyerine devam etmiştir.

2004 – 2011 yılları arasında OSIS sponsorluğunda pek çok defile, dergi ve sinema için saç ve stil danışmanlığı yapmıştır.

2009 yılında SCHWARZKOPF OSIS Şekillendirici Eğitmenliği ile deneyimlerini yeni platformlarda da eğitimler vererek paylaşmaya başlayan Serkan Karadağ, 2012 yılında Mehmet Tatlı Akademi’de yöneticilik ve şekillendirme eğitmenliği yapmış ve 2013 yılında da Kérastase Couture Styling Ürün Eğitmenliği yaparak devam etmiştir.

2012 yılında Festi’Wella; 2013 yılında da HAIRiST Pivot Point; 2013 yılında Kérastase Couture Styling basın lansmanı; 2014 GHD lansmanı ve 2015 yılında Davines Türkiye Hair on Stage Show backstageleri’nde kuaförlük yapmış, 2015 yılında da Academy Masters backstage sorumlusu olmuştur.

 

2012 yılında Serge Moreau Kişilik Analizi Eğitimi alan Serkan Karadağ, 2013, 2014 ve 2015 yıllarında mesleğine daha global bir vizyon katmak için aldığı; kişinin yüz ve beden ölçüleri baz alınarak teşhis, saç kesimi ve renklendirme işlemi olan “Visagisme Total Look” ve 2013 yılında ise kişiye hangi renklerin yakıştığının, hangi mevsimin insanı olduğunun tespitinin yapılıp, sonuçlarına göre kendisi için saç rengi, giyim ve makyaj olarak neleri tercih etmesi gerektiğinin uygulamalı olarak anlatıldığı bir teşhis ve tavsiye işlemi olan “Colorscopie Color Coaching” eğitimleriyle dünyada bu sertifikaya sahip olan ender saç stilistlerinden biri olmuştur.

 

2018 yılında Göktürk’te Feride Doğan ile güçlerini birleştirdi ve profesyonel alanda işbirliği yaparak çalışmaya başladı. Ayrıca, reklam, sinema ve moda çekimleri ve salon kuaförü olarak çalışmakta, uluslararası ve ulusal markalara danışmanlık hizmeti vermekte, kurumsal ve kişiselleştirilmiş “Visagisme Total Look” ve “Coloroscopie Colour Coaching” eğitimlerinin yanı sıra özel salon eğitimleri vermiştir.

 

 

2019 – 2020 yılında 01 (Olağanüstü Yetenek) vizesini almaya hak kazanarak, ABD New York Manhattan şehrinde “TOKA MADISON” salonunda şekillendirme uzmanı olarak kendine yeni bir vizyon ve tecrübe katmıştır.